Oryantal Dersi Nasıl Verilir?

Oryantal Dersi Nasıl Verilir?

Biraz olsun günlük hayatın stresinden, sıkıcılığından, monotonluğundan uzaklaşmak ister misiniz? Üstüne üstlük bir de form tutsan ve fit bir vücuda sahip olsan? Bir de bunları yaparken kıvırsan, eğlensen, dans etsen? O zaman bir oryantal dans kursuna kayıt olarak göbek atmaya başlayabilirsiniz.

Oryantal dansın, bir kadının doğal davranışlarının müzik eşliğinde figürler haline getirilmiş bir dans olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça kadınsı figürleri olan, basit hareketler ile bu dansı öğrenebilirsiniz. Sizi zorlayacak akrobatik hareketler veya kas gücü kullanmanızı gerektirecek zor figürler bulunmuyor. Oryantal size sadece bedeninizi özgürleştirmenin imkanını sunuyor. Bu dans ile bedeninizi daha iyi kontrol edebilir ve forma girebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzu da yeniden keşfedecek ve tüm çekici ve estetik hareketleri işin eğitimini almış eğitmenlerden öğreneceksiniz.

Dans kursu kayıtlarında sadece dansa değil birçok eğitime aynı anda kayıt olmuş olursunuz. Çünkü oryantal sadece kıvırmak üzerine kurulmuş öylesine bir dans değildir. Bu dans için vücudun dengesini iyi bilmek ve her durumda vücudu dengelemek gerekir. Ayrıca kollarınızın ve bacaklarınızın koordinasyonu oldukça önemli olduğu için bunu öğrenmeniz gerekir. Temel adımları, yürüyüş tekniklerini hatta nefesinizi kontrol etmek için solunum egzersizlerini vs. çok iyi bilmelisiniz. Bunların hepsi vücudunuz üzerinde ki hakimiyeti arttırabileceğiniz, vücudunuzu özgürleştireceğiniz önemli eğitimlerdir.

Dans kursu fiyatları genel olarak alacağınız eğitime göre değişir. Kaliteli bir eğitim için normalin üzerinde bir fiyat ödeyebilirsiniz. Ancak İstanbul dans kursu konusunda oldukça zengin bir yer. Doğru ve iyi bir araştırma ile hem kaliteli hem de uygun bir oryantal dans kursu bulabilirsiniz.

Dans konusunda akademik çalışmalar yaparak profesyonel dansçılar yetiştiren bir dans kursuna kaydolmak istiyorsanız taksim dans kursu ve civarında ki dans okullarını tercih etmenizde fayda var. Beyoğlu dünyaca ünlü dans hocalarının bir araya geldiği ve dansın merkezini oluşturduğu bir yöne doğru gidiyor. Hem dans konusunda çevre edinebilir, hem de en iyi hocalardan oryantalin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca ulaşım olarak da oldukça merkezi bir yer olduğu için ya evinize ya da işyerinize yakın bir yerde olma ihtimali çok yüksektir.