Oryantal Dans Kursu Video

Oryantal Dans Kursu Video

Oryantal dans herkesin oynamayı istediği danslar arasında. Özellikle kadınların kendi aralarında eğlenirken en çok oynadığı dans olduğu için sosyal yaşantılarına destek katacak nadir danslardan biri. Zaten az çok herkesin biraz bildiği bir dans türü. Fakat günümüze ne yazık ki oryantal dans kursuna gitmek pek hoş karşılanmıyor. Çünkü hiçbir aile büyüğü kızını, kardeşini ya da eşini oryantal dans yaparken düşünmek bile istemiyor. Bunun nedeni yıllar içerisinde bu dansa seksüel bir rol biçilmesinden kaynaklanıyor. Oysa oryantal köken olarak hiç de sanıldığı gibi bir dans türü değil. Bu toplum baskısı insanların dans kursu kayıtlarında oldukça etkili bir rol oynuyor.

Oryantal dans tarihin bilinen en eski dansı. Kökü mesnevi dinler öncesine, çok tanrılı dönemlere kadar uzanıyor. Zaten bu nedenle anaerkil bir kültür tohumlarını içerisinde taşıyor. Bu dansın yapıldığı dönemlerde kadınlar üretkenliği ve doğurganlığı nedeni ile bereket sembolü sayılır, kutsal kabul edilirdi. Bu dansta bunun sonucu ortaya çıkmış ve tamamen kadının fiziksel davranışlarına uygun figürleri içeren bir dans olarak günümüze kadar gelmiştir.

Oryantal dans pek çok özelliği ile batı danslarından ayrılır. Örneğin bu dansı yapabilmek için herhangi bir akrobasi veya kas gücü gerekmez. Normal şartlarda herkesin yapabileceği bir dans türüdür. İstanbul dans kursu konusunda oldukça zengin olan bir şehirdir. Hem dansı öğrenirken, hem de bu Orta doğu ve Arap kültürünün ürününü de yaşatabilirsiniz. Üstelik alternatifin çok olması dans kursu fiyatlarının da oldukça geniş bir yelpazeye yayılmasını sağlıyor. Bu da her bütçeye uygun bir dans kursunun mutlaka olduğu anlamına geliyor.

Oryantal gibi eski kültür dansını yaparken birçok inceliği ve gizemi de öğreneceksiniz. Örneğin, oryantallerin neden hep çıplak ayakla dans ettiğini biliyor musunuz? Oryantaller doğa ana ile olan ilişkisini koparmamak için çıplak ayak ile dans edip, hiçbir zaman iki ayağını kaldırarak zıplamaz. Her zaman bir ayakları toprağa basar. Bu doğaya ve toprağa biçilen değerin bir temsili sembolüdür. Taksim dans kursu gibi köklü kurumlardan ders alarak oryantale dair her şeyi öğrenebilirsiniz.