Oryantal Dans Kursu İstanbul

Oryantal Dans Kursu İstanbul

Oryantal dans öğrenmek tamamen usta ve çırak ilişkisine bağlı olarak gerçekleşir. Bu yüzden dans kursu seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu eğitmen seçimidir. Herkes iyi oryantal dans yapabilir ama herkes iyi öğretemez. Öğrencinin eğitmen ile kuracağı bağ çok önemlidir. Kafa yapısının uygun olması, iyi anlaşmak ve enerjinizin uyumu oldukça önemlidir. Bu nedenle dans kursu kayıtlarından önce hoca ile tanışmanız, sohbet etmeniz, hocayı iyi araştırmanız gerekir. Geçmişte ki başarıları, aldığı dereceler, kaç senedir eğitmenlik yaptığı araştırılması gereken konulardır.

Dans kursu seçerken devamlılığınızı sağlayabilmek için bütçenize uygun bir kurs seçmek önemlidir. Dans kursu fiyatları bütçenizi sarsmayacak düzeyde olursa rahatlıkla devam edebilirsiniz. Bu konuda biraz şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü İstanbul dans kursu açısından oldukça zengin bir şehir, her bütçeye uygun kurs bulma ihtimaliniz oldukça yüksek bir ihtimal. Aşağı yukarı her semtte en az bir tane dans kursu bulabilirsiniz. Hatta dansın baş semti diyebileceğimiz taksim dans kursu oldukça etkin ve geniş bir yelpazeye sahip.

Dans kursuna karar verirken hangi semtte olduğu sizin için çok önemli. Evinize ya da iş yerinize uzak olan bir dans kursuna gidip gelmek sizin için ölüm olacaktır. Bu da devamsızlığınızı getirebilir. Zaten yol sizi oldukça fazla yoracakken bir de kursta yorulup eve dönmeniz sizi yıpratacaktır. Bu nedenle dans kursunu seçeceğiniz yere ulaşımı da göz önünde bulundurarak seçmelisiniz.

Bir diğer çok önemli durum da ders alacağınız gruptur. Grup ile iyi anlaşabilmenizin, iyi zaman geçirebilmeniz dansı da iyi öğrenmenizi ve eğlenceli hale getirmenizi sağlayacaktır. Enerjinizin grup ile uyuşması tüm kursu eğlenceli hale getirecektir. Ayrıca iyi öğrenebilmeniz açısından Grubun çok kalabalık olmamasına da dikkat etmelisiniz. Grupta ne kadar az kişi varsa hocanın size ayıracağı zaman dilimi daha fazla olacaktır. Hocanın 5 kişi ile ilgilenmesi il 20 kişi ile ilgilenmesi aynı şey değildir.

Bir dans kursu seçerken bunlara oldukça dikkat etmelisiniz. Bunların dışında dans stüdyosunun dizaynı, mobilyalar gibi durumlara da zevkinize göre bakabilirsiniz.