Oryantal Dans Dersleri

Oryantal Dans Dersleri

Oryantal dans aslında herkesin yapabileceği derecede basit bir danstır. Ki zaten bu dansın doğası gereği kadın hareketlerine uygun kalça ve göbek figürleri olduğu için çok da zorlanmanıza gerek yok. Ayrıca dans herhangi bir kas gücü ve akrobatik hareket gerektirmediği için de herkesin rahatlıkla yapabileceği bir dans türüdür. Hatta özverili çalışma sonucu hiçbir dans kursuna gitmeden ve herhangi bir eğitim almadan da yapılabilir. Ama tabi ki hızlı ve etkili öğrenim için dans kursu kayıtları önemlidir.

Oryantal dans tarihin en eski ve eğlence amacı ile yapılan ilk dansı olarak bilinir. Günümüzün aksine oryantal dans yapanlara kötü gözle bakılmaz, kutsallık atfedilirdi. Bunun nedeni ise o zamanda ki toplumun anaerkil olması ve kadının bereket simgesi kabul edilmesinden kaynaklanır. Oryantal dans Ortadoğu ve Arap kültürünün etkisinde ortaya çıkan bir dans türü olduğu için kostüm ve müzik de aynı kültüre uygun biçimlerde ortaya çıkmıştır.

İstanbul dans kursu konusunda pek çok alternatife ev sahipliği yaptığı için her bütçeye uygun bir dans kursu bulmak oldukça mümkün. Biraz dans kursu fiyatlarını araştırma yeterli olacaktır. Siz kursu seçerken oturduğunuz yere yakın, bütçenize uygun ve hocaları ile iyi anlaşabileceğiniz kursları seçmelisiniz. Bu saye de hem sürekli olarak devam edebilir, hem de çabuk öğrenebilirsiniz.

Oryantal dansı öğrenmek için birçok nedeniniz olabilir. Egzersiz yapmak, sosyal ortamlarda dans ederek ön plana çıkmak, düzgün bir fiziğe sahip olmak, sağlığınız için hareket etmek, eşiniz ile olan ilişkinizi canlandırmak, çevre edinmek, özgüveninizi arttırmak ve sahne korkunuzu yenmek gibi birçok neden oryantal dansın amacına uygundur. Birisi için başlayıp hepsini sağlamak ise dansın doğal sonucudur.

Oryantal dansı yaparken sizi çok zorlayacak durumlarla pek karşılaşmazsınız. Bu dansta zıplamak, hoplamak, partnerinizi kaldırmak, ya da takla atmak gibi durumlar pek söz konusu değildir. Bu nedenle basit egzersiz ve çalışmalarla kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Taksim dans kursu bu konuda en çok tercih edilen ve birçok kişinin beğenisini kazanan yerlerdendir. Üstelik mekan olarak da ya evinize, ya da işinize yakın olması yüksek ihtimal.